Zobacz jak działa międzynarodowy transport zwłok

Kiedy ktoś z naszych bliskich umrze za granicą, z pewnością zastanawiamy się, jak załatwić cały proces sprowadzenia zwłok do kraju. Faktycznie, nie jest to proste ani przyjemne, jednak możemy cały ten proces powierzyć zakładowi pogrzebowemu, który działa w dowolnym miejscu, na całym świecie. Dzięki niemu, sprowadzimy zwłoki szybciej i zdecydowanie taniej.

Jak działa w praktyce międzynarodowy transport zwłok

Sprawa jest stosunkowo prosta. Do naszej dyspozycji jest zakład pogrzebowy, który ma zautomatyzowany cały proces. Po pierwsze międzynarodowy transport zwłok, będzie wymagał niezbędnych upoważnień ze strony osób decyzyjnych, czyli rodziny. Jeśli podpisy zostaną złożone, dokumenty szybko zostaną przekazane do odpowiednich urzędów. Dzięki temu, cały proces zajmie szybko a ciało zostanie sprowadzone nawet do 7 dni roboczych, co jest czasem bardzo dobrym.

Co powinniśmy robić w tym czasie?

Jako rodzina, możemy w tym czasie zając się organizacją pochówku. Firma z którą będziemy współpracować, będzie na bieżąco informować nas o przebiegu całego procesu sprowadzenia zwłok, co pozwoli nam odpowiednio zaplanować pochówek z wyprzedzeniem. Dodatkowo, cały proces usprawni się, co dla wielu ludzi ma ogromne znaczenie.