Suplementacja dla piłkarza wchodzącego w zawodowy sport

Suplementy diety dla piłkarzy to bardzo szeroki temat, o ile podstawowy zestaw składający się z kreatyny, witamin i kofeiny można przyporządkować wielu rodzajom sportu, o tyle niektóre z bardziej zaawansowanych suplementów powinny stać się obowiązkowym elementem w żywieniu piłkarza zawodowego. Oto krótki zestaw wraz z opisem.

Kiedy już mamy odżywione mięśnie, odpowiedni poziom witamin i zmęczenie obniżone kofeiną, warto jest pomyśleć o kolejnym suplemencie, który to z pewnością będzie potrzebny nie tylko do poprawy jakości treningów, ale również jako środek zapobiegający kontuzjom i wspomagający ich leczenie. Mowa tu o glukozaminie. Substancja ta jest naturalnym składnikiem mazi stawowej, więc nie tylko pozwoli trenować dłużej i z mniejszym obciążeniem eksploatacyjnym stawu, ale również wesprze piłkarza w procesie rekonwalescencji w powrocie do zdrowia po mniej lub bardziej poważnych kontuzjach.

Jeśli chodzi natomiast o dalszą poprawę wydajności mięśni a także obniżania poziomu zmęczenia, warto jest wdrożyć do diety azotany. Specjalnie dla piłkarzy dostępne są one w formie żelu a także batonów, więc obok suplementacji w dni niemeczowe, można je w wygodny sposób spożyć jeszcze w szatni tak, by ich efekty były widoczne w trakcie gry. Obok poprawy wydajności fizycznej, udowodnione naukowo są także pozytywne aspekty jeśli chodzi o zdolności poznawcze i koncentrację, a piłka nożna jest sportem, gdzie należy szybko i trafnie reagować na zmieniającą się sytuację.  Większa wydajność tlenowa może zaprowadzić każdego z piłkarzy na szczyt.

Najlepsza multiwitamina dostępna jest na stronie cheers.com.pl