Jak odżywiają się piłkarze? Zdrowy przepis na sukces

 

Intensywne treningi, wyczerpujące mecze i krótki czas na regenerację. To codzienność piłkarzy. A skąd biorą na to wszystko siły? Ze zdrowych, odpowiednio zbilansowanych posiłków. Sposób żywienia odgrywa niezwykle ważną rolę w karierze każdego sportowca. Przyjrzyjmy się zatem, co na swoich talerzach mają ci najwięksi: Cristiano Ronaldo oraz Lionel Messi.

Ronaldo: jedz regularnie, pij wodę

Piłkarz Juventusu podkreśla, że najważniejsza w posiłkach jest ich regularność. Spożywa sześć niewielkich dań dziennie. Unika cukru. Na śniadanie Cristiano zazwyczaj je białka jaj i pełnoziarniste pieczywo, które popija sokiem owocowym. Lunch to zwykle makaron lub pieczone ziemniaki, do tego warzywa i sałatka z kurczakiem. Na podwieczorek tuńczyk i świeżo wyciskany sok. Obiad CR7 składa się z ryżu, kurczaka, fasoli i owoców. Dietę wzbogaca proteinowymi szejkami i suplementami na stawy. Pomiędzy posiłkami ciężko trenuje. Wie, jak ważne jest nawodnienie organizmu, dlatego pije też dużo wody.

Messi: pięć podstawowych składników

Dieta Leo Messi oparta jest na pięciu kluczowych składnikach: wysokiej jakości oliwa z oliwek, produkty pełnoziarniste, świeże warzywa i owoce oraz woda. Podobnie jak CR7, czołowy zawodnik Barcelony również unika cukru, który jest największym zagrożeniem dla mięśni sportowca. Spożywane przez Messiego potrawy często są także okraszone orzechami i nasionami, które stanowią źródło zdrowych tłuszczy. Dietetyk Leo przestrzega ponadto przed zbyt dużą ilością mięsa, w które tak bogata jest kuchnia argentyńska.

Chcesz wiedzieć więcej na temat diety? Wejdź na https://altruismonline.com/pl/dieta-ketogeniczna-dla-poczatkujacych/